Kāpēc būtu jāklausās alternatīvā mūzika?

Mūsdienu populārā mūzika ir kļuvusi ļoti vienveidīga un tajā nav nekādu dziļu domu. Populārās mūzikas industrijā pats svarīgākais ir izveidot dziesmu, kas ritmiski labi skan un tā teikt „ir lipīga”. Tas arī ir iemesls, kāpēc visas radio dzirdamās dziesmas, skan tik līdzīgi. Vairums populārās mūzikas izpildītāju paši nesacer savas dziesmas, tāpēc tās izpildot nav jūtamas viņu emocijas. Tas viss ir mākslīgs. Vēl jo vairāk, populārā mūzika pārsvarā neskar sabiedrībai nozīmīgus tematus, bet izceļas ar košiem, bezgaumīgiem tērpiem un videoklipiem. Ja tas viss jums ir apnicis un gribat klausīties īstu mūziku, tad noteikti labākais variants ir meklēt savai gaumei atbilstošu alternatīvo mūziku.

Tieši tāda arī sākotnēji bija visa alternatīvās mūzikas jēga – radīt kaut ko oriģinālu un pretēju populārajai mūzikai. Vēlāk gan daļa no alternatīvās mūzikas pati kļuva par populāro mūziku, bet arī mūsdienās vēl ir sastopami pilnīgi oriģināla un inovatīva alternatīvā mūzika.

Pastāv uzskats, ka visa alternatīvā mūzika ir skaļa, dinamiska, ar netīrām instrumentu spēlēm un ļoti agresīvu vokālu. Īsāk sakot, daudzi alternatīvo mūziku uzskata par ļoti nebaudāmu, kaut gan par to īsti neko nezina. Daži alternatīvās mūzikas apakš žanri tiešām ir līdzīgi smagajam metālam, bet pārsvarā tajā ir daudz dziļākas lirikas un pati mūzika ir melodiskāka un harmoniskāka. Papētot, kas īsti ir alternatīvā mūzika un iepazīstoties ar visiem tās apakš žanriem, jūs noteikti atradīsiet, kut ko jums piemērotu. Piemēram, indīroks un koledžas roks ir ļoti dziļdomīgi un diezgan mierīgi stili.

Alternatīvās mūzikas radītāji parasti savā mūzikā ieliek īstas emocijas, kas visu skanējumu kopumā padara patiesāku. Šāda mūzika var palīdzēt emocionāli augt un attīstīt radošumu. Alternatīvā mūzika var apmierināt sabiedrības vēlmi pēc īstas mūzikas. Daudziem ir apnikusi bezpersoniskā klubu mūzika. Nevar noliegt, ka tā ir piemērotāka dejošanai, atpūtai un izklaidei, bet klausīties tās lirikās ir bezjēdzīgi. Tās nepauž neko svarīgu, turpretī alternatīvā mūzika var likt domāt par sabiedrībai aktuālām lietām un ietekmēt cilvēku, kā to nekad nevarēs populārā mūzika.

Alternatīvo mūziku parasti rada paši tās izpildītāji. Viņi ir gan dziesmu mūzikas, gan vārdu autori un reizē arī producenti. Tas šo mūziku padara patiesu un dvēselisku. Viņi piedalās mūzikas radīšanas procesā no sākuma līdz beigām. Klausītāji var dzirdēt nesamākslotās emocijas un īstus dzīvesstāstus.

Iespējams, alternatīvā mūzika ir skarbāka, nekā daudzi citi mūzikas žanri. Tajā tiek lietota atklāta valoda, tāpēc daudzi negrib to klausīties, kur nu vēl atļaut to klausīties saviem bērniem. Tomēr jāatceras, ka arī populārajā mūzikā mūsdienās tiek lietoti lamuvārdi, turklāt daudz nievājošākā nozīmē. Alternatīvā mūzika iemāca, ka dzīvē viss nav ideāli un var nākties saskarties ar problēmām. Turklāt tā iemāca empātiju un attīsta citas svarīgas īpašības.

Īsāk sakot, lielākā daļa mūsdienu populārās mūzikas notrulina sabiedrības prātu. Tā liek domāt, ka dzīvē svarīgākais ir nauda un slava, bet alternatīvā mūzika vēršas pret to visu. Tā liek saprast dzīves īstās vērtības un kļūt emocionāli spēcīgākam.