Sievietes alternatīvajā mūzikā

Domājot par populārākajām alternatīvas mūzikas grupām, prātā uzreiz nāk „Nirvana”, „R.E.M”, „Red Hot Chili Peppers” un daudzas citas, kuru sastāvā ir tikai vīrieši. Alternatīvajā mūzikā ir ļoti maz labi zināmu sieviešu grupu vai atsevišķu izpildītāju, tomēr ir dažas, kuru dziesmas un albumi noteikti ir pelnījuši atrasties alternatīvās mūzikas topu augšpusē, kopā ar visiem vīriešu alternatīvās mūzikas albumiem.

Kā pirmo noteikti jāmin islandiešu izcelsmes dziedātāju Björk. Sākotnēji viņa bija alternatīvās rokmūzikas grupas „Sugarcubes” vadošā dziedātāja, bet pēc grupas izjukšanas 1992. gadā viņa uzsāka solo karjeru. Kā solo dziedātāja Björk pārgāja uz citādākiem mūzikas žanriem un vairāk izpildīja elektronisko deju mūziku un māksliniecisko popmūziku, bet viņas dziesmas un vokāls bija ļoti unikāls un atšķirīgs. Viņa radīja ļoti emocionālu un personisku mūziku, eksperimentējot ar savu balsi un instrumentu spēli. Daudzi arī pašu dziedātāju uzskata par dīvainu un ekstravagantu personību. Pateicoties savai unikalitātei, viņa tikusi uzskatīta par labāko nepopulārās mūzikas sieviešu izpildītāju.

Nākamā, kas ir izpelnījusies ievērību ir Kate Bush. Viņa ir britu alternatīvās mūzikas izpildītāja, kas tiek uzskatīta par pašu pirmo sievieti alternatīvajā mūzikā. Viņa ir bijusi iedvesmas avots daudzām citām sievietēm, kas vēlējās radīt jaunu un unikālu mūziku. Viņas dziesmas tik īpašas padarīja to ļoti sarežģītā struktūra un arī spēcīgais vokālais izpildījums. Viņa ir perfekts piemērs tam, kādai būtu jābūt sieviešu alternatīvās mūzikas izpildītājai – pamanāmi, enerģiskai un radošai. Viņa tiek uzskatīta pat par vēl dīvaināku personību kā iepriekš minētā Björk. Par spīti tam, ka tagad viņa tiek uzskatīta par pionieri visai sieviešu radītajai alternatīvajai mūzikai, Amerikas Savienotajās Valstīs savas karjeras laikā viņa nepārdeva daudz albumu.

Mūsdienās viena no ievērojamākajām sievietēm alternatīvajā mūzikā ir Hayley Williams. Daudzi noteikti viņu neuzskatīs par īstu alternatīvo mūziķi, jo bieži redzama MTV un daudziem saistās tieši ar popmūziku, bet viņa pārsvarā izpilda pankroka un alternatīvā roka dziesmas. Viņa ir grupas „Paramore” soliste un kopā ar saviem grupas biedriem viņa ieguva lielu popularitāti, galvenokārt jauniešu auditorijā. Viņa izcēlās ne tikai ar savām vokālajām spējām, bet arī ar savu ārējo izskatu – koši sarkanajiem matiem un neparasto ģērbšanās stilu. Viņas mūzika skar dažāds jauniešiem aktuālas tēmas, bet mūzikas izpildījums ir oriģināls un savdabīgs. Viņas dziesmas noteikti ir atšķirīgas no citām populārās mūzikas dziesmām.

Alternatīvā metāla cienītāji noteikti zinās tādu izpildītāju kā Amy Lee. Viņa ir alternatīvās rokgrupas „Evanesence” soliste, bet ir piedalījusies arī daudzos citos muzikālos projektos, gan sadarbojoties ar zināmiem māksliniekiem, gan kā solo māksliniece. Radot savu mūziku viņa ir iedvesmojusies ne tikai no citiem alternatīvās mūzikas izpildītājiem, bet arī klasiskās mūzikas. Viņas ģērbšanās stils un kopējais ārējais tēls daudziem varētu šķist pat biedējošs. Viņa laikā Viktorijas laikmeta stila apģērbu, lai radītu gotiska stila ārieni, kas piestāv viņas radītajai mūzikai.

Ļoti unikālu mūziku rada dziedātāja Tori Amos. Viņas dziesmās var dzirdēt alternatīvajam rokam raksturīgas lirikas un mūziku, kas aizgūta no septiņdesmito gadu stila. Viņa bija izcila pianiste. Ļoti agrā vecumā Amos ieguva stipendiju mācībām ļoti prestižā mūzikas skolā, bet viņu izslēdza, tāpēc, ka pati māksliniece vairāk gribēja spēlēt rokmūziku. To viņa arī darīja, bet savā, ļoti unikālā veidā. Viņas dziesmas aizskāra tādus tematus, kā seksualitāte, reliģija, politika un feminisms, tāpēc viņa tiek uzskatīta par vienu no iedvesmojošākajām sievietēm mūzikā.

Šo sarakstu varētu turpināt vēl ilgi. Ir ļoti daudz sieviešu, kas rada un izpilda labu, kvalitatīvu un unikālu alternatīvo mūziku. Šeit pieminētas tikai vienas no pašām spilgtākajām zvaigznēm, bet ir arī daudzu mazāk zināmu izpildītāju.