Visu laiku labākās alternatīvās mūzikas grupas

Katram alternatīvās mūzikas cienītājam noteikti ir savs labāko izpildītāju tops un iespējams tajā nav iekļauta neviena no populārākajām alternatīvās mūzikas grupām, bet apkopojot vairāk dziesmu un izpildītāju topus dažādos laikos, var izdarīt secinājumus par to, kuras no grupām kopumā ir pelnījušas saukties par visu laiku labākajām.

Vispopulārākā gandrīz visos topos ir grupa „Nirvana”. Tā tiek uzskatīta par pirmo alternatīvās mūzikas grupu, kas guva popularitāti plašākā sabiedrībā un padarīja alternatīvo mūziku populāru. Šo grupu izveidoja solists un ģitārists Kurts Kobeins un basģitārists Krists Novoseliks. „Nirvana” pārstāvēja tā saucamo grandž mūzikas stilu. Grupas sastāvs laika gaitā ir vairakkārt mainījies. Kopā grupa izdeva tikai trīs albumus un tās karjera ilga septiņus gadus, bet šajā salīdzinoši īsajā periodā, grupa paspēja gūt lielus panākumus un iemantot pasaules slavu. Grupa beidza pastāvēt 1994. gadā, kad nomira tās solists Kurts Kobeins.

Arī grupa „R.E.M” ir viena no pirmajām popularitāti ieguvušajām alternatīvās mūzikas grupām. Grupu izveidoja solists Maikls Staips, ģitārists Pīters Baks, basģitārists Maiks Milzigs un bundzinieks Bils Berijs. „R.E.M” pārstāvēja koledžas roku. Šo grupu īpašu padarīja tieši atšķirīgā ģitāras spēle un kvalitatīvais vokāls. Grupas sastāvs tikai mainīts, bet kopā grupa pastāvēja 31 gadu. Grupa savā pastāvēšanas laikā izdeva 15 albumus, par kuriem saņēma vairākas prestižas balvas. Grupa bija populāra ne tikai savas mūzikas dēļ, bet arī tāpēc, ka aktīvi piedalījās dažādās politiskās un sociālās aktivitātēs. „R.E.M” tika nodēvēta par liberālāko un politkorektāko rokgrupu mūzikas vēsturē.

Vēl viena grupa, kas pelnījusi tikt uzskatīta, par alternatīvās mūzikas iznesēju sabiedrībā ir „Red Hot Chili Peppers”. To dibināja solists Entonijs Kīdiss, basģitārists Fils, ģitārists Džošs Klinghofers un bundzinieks Čads Smits. Grupas sastāvs laika gaitā ir mainījies. „Red Hot Chili Peppers” pārstāv fankroka un fank metāla mūzikas stilus. Grupa tika dibināta 1983. gadā un turpina darboties vēl joprojām. Tā ir paspējusi izdot desmit mūzikas albumus un iegūt vairākus apbalvojumus.

Daudzu alternatīvās mūzikas topu augšgalos ierindojas arī grupa „Pearl Jam”. Tā pārstāv grandž un smagā roka mūzikas stilus. Grupu dibināja solists Edijs Veders, ģitāristi Maiks Makgredijs un Stouns Gosards un basģitārists Džefs Aments. Gosards un Aments iepriekš spēlēja undergraund grupā „Mother Love Bone”, bet pēc tās izjukšanas 1990. gadā tika dibināta grupa „Pearl Jam”, kas turpina darboties vēl joprojām. Grupa ir izdevusi desmit mūzikas albumus. Tā tiek uzskatīta par savas desmitgades veiksmīgāko rokgrupu un tās albumi ir vieni no pārdotākajiem pasaulē.

Lai arī daudzi to varētu apšaubīt, bet šajā topā noteikti ir vieta arī grupai „Coldplay”. Šo grupu dibināja tās solists Kriss Martins un ģitārists Džonijs Buklands. Sākumā gan tās nosaukums bija „Pectoralz” un vēlāk, pievienojoties citiem dalībniekiem – Gajam Berijmanam un Vilam Čempionam – 1998. gadā grupa ieguva tās pašreizējo nosaukumu „Coldplay”. Noteikti daudzi undergraund alternatīvās mūzikas fani uzskatīs, ka šī ir visīstākā popgrupa, bet tomēr tā pārstāv alternatīvās mūzikas žanru. Turklāt tā ir viena no retajām grupām, kas nepārdodas un pastāv par saviem uzskatiem. Grupa ir izdevusi septiņus albumus un devusies vairākās pasaules koncertu tūrēs.
Šo sarakstu varētu turpināt vēl ar daudzām citām grupām. Noteikti arī „Radiohead”, „Green Day”, „Foo Fighters”, „The Smiths”, „Muse”, „Sonic Youth” un citas grupas ir pelnījušas saukties par labākajām alternatīvās mūzikas grupām un citos topos tās noteikti ir pat augšpusē.